REKLAMA

Rzeszowska Masa Krytyczna w obronie jazdy rowerami po deptakach (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Kilkuset rowerzystów przejechało ulicami Rzeszowa, w proteście przeciwko zakazowi poruszania się rowerami po deptakach. Nadzwyczajna Rzeszowska Masa Krytyczna, kilkakrotnie okrążyła centrum jadąc przez ul. 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzką. Uczestnicy rajdu mieli ze sobą żółte karteczki, które symbolizowały sprzeciw wobec złych zachowań niektórych rowerzystów i kierowców.

Dla mnie ten zakaz jest absurdalny. Powinien on raczej dotyczyć samochodów, które stwarzają o wiele większe niebezpieczeństwo dla przechodniów niż rowerzyści – mówi Tomasz Korczyński, właściciel rikszyJeżeli wprowadzamy już zakaz, to powinien on dotyczyć absolutnie wszystkich, nawet i pieszych, bez wyjątku – dodaje rikszarz.

Wiadomo już, że w sprawie zakazu odbędą się w Rzeszowie konsultacje społeczne. To właśnie ich wynik przesądzi o tym, czy w konsekwencji wprowadzony nie tak dawno przez prezydenta Tadeusza Ferenca zakaz poruszania się rowerami po rzeszowskich deptakach zostanie podtrzymany.

 

 

13-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowska-masa-krytyczna-w-obronie-jazdy-rowerami-po-deptakach