REKLAMA

Rzeszowska kuria prosi księży: Nie zbierajcie ofiar “kolędowych”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie apeluje do księży proboszczów diecezji rzeszowskiej, by ci nie ogłaszali żadnych zbiórek i ofiar “kolędowych”. Ma to związek z tym, że wizyty duszpasterskie nie odbędą się tym razem w tradycyjnej formie.

kolda
Foto: pexels.com

W związku z tegoroczną zmianą formuły wizyty duszpasterskiej i zapraszaniem wiernych na Mszę św., oraz spotkanie w kościele prosimy nie ogłaszać i nie organizować żadnej kolekty lub innej formy zbierania ofiar „kolędowych” od wiernych przy tej okazji. Jeśli wierni mają życzenie, mogą takie ofiary składać tak, jak do tej pory – podczas niedzielnej lub świątecznej Eucharystii na tacę – zakomunikował ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Bez kolędy w tradycyjnej formie

Według instrukcji biskupa rzeszowskiego, które dotarły do parafii diecezji rzeszowskiej w czwartek 3 grudnia wynika, że na terenie całej diecezji nie będą organizowane wizyty duszpasterskie w tradycyjnej formie – księża nie będą odwiedzać parafian. W miejsce kolędy biskup rzeszowski zachęca do odprawienia liturgii rodzinnej w domach.

Biskup rzeszowski Jan Wątroba zaleca organizację nabożeństw w kościołach dla małych grup parafian oraz odprawienie liturgii rodzinnej przez samych domowników (Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z myślą o liturgii rodzinnej przygotował specjalną broszurę, która będzie rozdawana w kościołach).

Jak czytamy w komunikacie diecezji rzeszowskiej, jedynym wyjątkiem, który uzasadnia odwiedziny księdza w domu jest poświęcenie nowego domu, bądź inna, ważna racja duszpasterska. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE: Biskup rzeszowski apeluje, by w święta odprawić więcej mszy (1 i 6 stycznia)

Źródło: diecezja rzeszowska

28-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowska-kuria-prosi-ksiezy-by-nie-zbierali-ofiar-koledowych-704-00r2kc