REKLAMA

Rzeszowska architektura nagrodzona w międzynarodowym konkursie

Znane są wyniki XVIII edycji Konkursu „O Kryształową Cegłę”, w ramach którego wybierane są najlepsze inwestycje budowlane po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej „na szlaku słońca i śniegu”. Podczas uroczystej gali wyróżnione zostały budynki z Rzeszowa, m.in. Dworzec Lokalny Autobusowy oraz Zig Zak House.

ruszyla-sprzedaz-139

Foto: szklane-tarasy.pl

Rzeszów z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjnym miastem pod względem architektonicznym. Zachodzące zmiany w estetyce stolicy województwa podkarpackiego oraz nowoczesne inwestycje o niebanalnym designie zdobywają uznanie międzynarodowych ekspertów. Najlepszym tego dowodem jest konkurs „O Kryształową Cegłę”, w którym wyróżnione zostały takie obiekty jak Dworzec Lokalny Autobusowy, czy Zig Zak House dewelopera Szklane Tarasy.

– Budynek Zig Zak House powstał, jak mówią jego twórcy, z pasji do architektury. Jego elewacja nie może pozostać niezauważona, ponieważ została ubrana w charakterystyczne zygzaki – i właśnie stąd pochodzi nazwa tego obiektu. To budynek wyróżniający się oryginalnym designem, który zachwyca i odznacza się na tle pozostałych budynków w mieście.  Zlokalizowany na terenie Rzeszowa stał się jednym z symboli tego miasta – przedstawiła inwestycję dewelopera Szklane Tarasy, która zdobyła II miejsce i statuetkę „Kryształowa Cegła”, prowadząca galę rozdania nagród.

1_24

Foto: materiał nadesłany

W tym roku do konkursu zgłoszono 35 obiektów, które konkurowały w 10 kategoriach: budynki mieszkalne, budynki mieszkalno-usługowe, Budynki mieszkalne niskobudżetowe, zespoły budynków mieszkalnych, obiekty użyteczności publicznej, budynki biurowo-usługowe, obiekty zdrowia, remonty i modernizacja, obiekty przestrzeni publicznej oraz ekoinwestycje – partnerstwo dla natury.

Celem konkursu „O Kryształową Cegłę” jest aktywizacja obywatelska i gospodarcza regionów Europy Wschodniej poprzez promocję i docenienie ich osiągnięć architektonicznych, deweloperskich i budowlanych.

Źródło: materiał nadesłany

20-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.