Rzeszowscy studenci akademickimi mistrzami Polski w siatkówce!

Uniwersytet Rzeszowski został nowym akademickim mistrzem Polski w siatkówce mężczyzn. W finałowym meczu turnieju w Krakowie Rzeszowianie pokonali Politechnikę Opolską 3:0.

ur_1

– Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego sukcesu, bo jest to nowa, młoda, ambitna drużyna, która razem w rozgrywkach akademickich funkcjonuje dopiero od tego sezonu. Przeprawa była ciężka, przegraliśmy jeden mecz w grupie z UMCS-em Lublin, ale jednak udało nam się zająć pierwsze miejsce, dzięki czemu byliśmy lepiej rozstawieni – mówił trener rzeszowskiej drużyny Wojciech Bajorek.

Wtórował mu Piotr Świeczka, jeden z zawodników mistrzowskiej ekipy. – Zasłużyliśmy na to miejsce. Wynik finału, mimo że 3:0, to jednak ciężko wywalczony. Trzeci set meczu finałowego prawie oddaliśmy, po tym całym maratonie zmęczenie już dawało o sobie znać. Ostatecznie nie daliśmy za wygraną i się cieszymy. Jest po prostu super – mówił Świeczka.

W poprzednich latach w Akademickich Mistrzostwach Polski siatkarzy startowało wielu zawodników z klubów PlusLigi, a nawet reprezentacji Polski. Tym razem, z powodu terminu mistrzostw, nie mogli oni przyjechać do Krakowa.

– Pomimo tego, że covid sprawił, że ci najlepsi zawodnicy nie przyjechali, to i tak uważam, że poziom turnieju był bardzo przyzwoity. Nie zabrakło emocji w ostatnim secie meczu finałowego no i cóż bardzo się cieszymy, po ośmiu latach złoto wraca do Rzeszowa – dodał trener Bajorek.

Pokonali w finale gracze Politechniki Opolskiej nie byli rozczarowani wynikiem. – Ten srebrny medal to dla nas wielki sukces, choć chcieliśmy bardzo wywalczyć ten złoty medal. Chyba najbardziej nam szkoda finałowego trzeciego seta, dopiero tam się obudziliśmy, ale trudno. Przeciwnik okazał się lepszy – mówił Kamil Nowak z Politechniki Opolskiej.

Brązowy medal mistrzostw wywalczyli siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy w decydującym meczu pokonali 3:1 gospodarzy turnieju, czyli Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

– To były na pewno bardzo intensywne trzy dni, dla nas organizatorów i przede wszystkim zawodników. Należą się słowa pochwały dla uczestników, którzy stosowali się do obostrzeń sanitarnych narzuconych przez rząd. Mamy tutaj namiastkę normalności, a nawet coś więcej bo towarzyszyły nam wspaniałe emocje sportowe. Cieszymy się, że na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie mogliśmy gościć tych najlepszych studentów w siatkówce męskiej – mówił organizator turnieju, prezes AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Daniel Bukalski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej mężczyzn współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS.