REKLAMA

Rzeszowscy saperzy zabezpieczali niewybuchy (FOTO)

SIENIAWA / PODKARPACIE. Od środy policjanci z przeworskiej komendy zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone i przekazane saperom z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

303-208619
Foto: KPP Przeworsk

W minioną środę około godziny 12:00 dyżurny przeworskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu amunicji pochodzącej najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie.

Podczas prac ziemnych prowadzonych na ulicy Tadeusza Kościuszki w Sieniawie operator koparki wydobył z ziemi 9 pocisków artyleryjskich. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że w tym rejonie może znajdować się więcej amunicji z czasów wojny, policjanci zabezpieczyli ten teren do czasu przyjazdu saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Żołnierze z patrolu saperskiego podczas sprawdzenia tego rejonu odnaleźli: 249 pocisków artyleryjskich kal. 90 mm, 433 szt. innych przedmiotów wybuchowych niebezpiecznych oraz 20 kg materiału wybuchowego.

Niebezpieczne materiały wybuchowe trafiły na wojskowy poligon, gdzie zostały zneutralizowane. To kolejny przypadek, kiedy na terenie gminy Sieniawa odnalezione zostały niewybuchy pochodzące z okresu I wojny światowej.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

Źródło: KPP Przeworsk

13-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowscy-saperzy-zabezpieczali-niewybuchy-foto-1556-00r2kc