REKLAMA

Rzeszowscy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Policjanci z referatu do spraw profilaktyki społecznej rzeszowskiej komendy, w ramach realizowanych programów profilaktycznych, spotkali się z mieszkańcami Rzeszowa. Podczas prelekcji funkcjonariusze tłumaczyli, jak nie dać się oszukać oraz co robić aby nie paść ofiarą przestępstw.

1_131

Jedną z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania przestępczości jest profilaktyka. Mundurowi z rzeszowskiej komendy w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” zorganizowali dwa spotkania w ramach, których informowali o metodach jakim posługują się przestępcy wyłudzający pieniądze.

Pierwsze spotkanie zorganizowała mł. asp. Anna Kurek. W trakcie spotkania z seniorami z Dziennego Domu Pomocy w Krasnem przedstawiła prezentację multimedialną. Jej tematem były oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”, „na znajomego”. Oprócz zaprezentowania mechanizmów działania oszustów edukowała jak się przed nimi ustrzec i jak reagować w przypadku otrzymania takiego telefonu.

2_94

Drugie spotkaniu z cyklu ,,Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” odbyło się rzeszowskim Ratuszu. Z członkiniami  stowarzyszenia “Rzeszowski Klub Amazonka” spotkał się asp. szt. Tomasz Drzał.

W trakcie spotkania, w którym wzięło udział 34 amazonek, przedstawiono założenia projektu. W rozmowie z uczestnikami omówiono problematykę związaną z najbardziej dokuczliwymi przestępstwami. Przede wszystkim oszustwami ,,na wnuczka”, ,,na policjanta”, oszustwami telefonicznymi, kradzieżami mieszkaniowymi oraz kwestiami związanymi z bezpieczeństwem. Nie zabrakło też wątków nieporozumienie sąsiedzkich, obowiązków związanych z opieką nad zwierzętami.  

Celem spotkania było podniesienie świadomości w zakresie sposobu działania sprawców w/w przestępstw, co w konsekwencji może wpłynąć na zmniejszenie skali przedmiotowych zdarzeń wśród mieszkańców Rzeszowa.

Dla uczestników spotkania przygotowano materiały profilaktyczne pozyskane w ramach w/w projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

źródło: KMP Rzeszów

27-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.