REKLAMA

Rzeszowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą handlującą papierosami

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, zatrzymali pięć osób, które skupowały, magazynowały i wprowadzały na teren kraju wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu cła, akcyzy oraz podatku VAT, opiewa na ponad 5,5 miliona złotych.

303-201400

Foto: Podkarpacka Policja

To już kolejne uderzenie w przestępczy proceder związany z wprowadzaniem do obrotu papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie, wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, zatrzymali pięć osób w wieku od 35 do 53 lat, podejrzanych o popełnianie przestępstw skarbowych.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą wytypowali dziewięć adresów, znajdujących się na terenie naszego kraju, gdzie mogły być przechowywane nielegalne papierosy. W proceder zamieszani są mieszkańcy województw – podkarpackiego, lubelskiego i śląskiego. Polegał on na skupowaniu, magazynowaniu i wprowadzaniu na teren naszego kraju wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

303-201402

Foto: Podkarpacka Policja

Przestępcy wprowadzili do obrotu łącznie 4.681.000 sztuk nielegalnych papierosów. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli 3538 paczek papierosów różnych marek, blisko 9 tysięcy złotych oraz wartą 70 tysięcy złotych kię sportage. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu cła, akcyzy oraz podatku VAT, wyniosło ponad 5,5 miliona złotych.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie usłyszeli zarzuty. 41-latek z powiatu łańcuckiego i 46-letni mieszkaniec województwa śląskiego usłyszeli zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Wobec starszego prokurator zastosował policyjny dozór, poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju. Natomiast młodszy trafił do aresztu na trzy miesiące.

303-201401

Foto: Podkarpacka Policja

Tymczasowo aresztowani zostali także 35-letni obywatel Ukrainy, 47-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego i 53-latek z województwa śląskiego. Wszyscy usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Źródło: KMP Rzeszów

20-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowscy-policjanci-rozbili-zorganizowana-grupe-przestepcza-handlujaca-papierosami-9034-00r2kc