REKLAMA

Rzeszowscy policjanci przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pierwsza grupa 38 policjantów przeszła szkolenie doskonalące z zakresu nowoczesnych metod udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem szkolenia było przede wszystkim doskonalenie umiejętności zarządzania sytuacją związaną z zagrożeniem życia. Szkolenie prowadzili wykwalifikowania ratownicy medyczni z Coach Development.

W szkoleniu uczestniczą policjanci służb patrolowych, ruchu drogowego, dzielnicowi, wydziału kryminalnego, generalnie ci, którzy jako pierwsi są na miejscach zdarzeń. Każdy z policjantów przechodził podstawowe szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej dlatego bieżące szkolenie skupia się na rozwoju tzw umiejętności miękkich, liderskich.

Podczas szkoleń uczestnicy uczą się jak zachować postawę asertywną wobec i w relacjach z osobami poszkodowanymi, a także jak radzić sobie z emocjami. Zdobywają umiejętności racjonalnej oceny zastanej sytuacji, aby móc skutecznie nią zarządzać i pokierować akcją ratowniczą. W trakcie zajęć poznają sposoby postępowania z poszkodowanymi i osobami będącymi w ich najbliższym otoczeniu. Szkolenie ma również na celu określenie własnych predyspozycji i roli jaką policjanci odegrają na miejscu zdarzenia, ratowania czy zarządzania akcją.

Prowadzone przez ratowników medycznych zajęcia odbywają się w formie wykładów połączonych z zajęciami warsztatowymi ukierunkowanymi na ugruntowania praktycznych umiejętność udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach stresowych oraz zarządzania nimi.

źródło: KMP Rzeszów

04-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowscy-policjanci-przeszkoleni-z-zakresu-pierwszej-pomocy-zdjecia