REKLAMA

Rzeszowscy policjanci oddali osocze (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Osocze osób, które przechorowały COVID-19, jest dzisiaj niezwykle cenne i pożądane. Pomaga w leczeniu innych zakażonych. W środę w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie, tym cenny darem podzielili się policjanci z komisariatu w Śródmieściu, którzy zwalczyli chorobę.

303-217749
Foto: KMP Rzeszów

Policjanci wielokrotnie udowadniali, że poza zwykłą służbą pomagają na wiele rożnych sposobów. Jednym z obszarów, gdzie funkcjonariusze służą pomocą jest honorowe krwiodawstwo. W rzeszowskiej komendzie i podległych komisariatach jest wielu policjantów, którzy regularnie oddają krew. Przy komendzie działa Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Wielu zrzeszonych w nim funkcjonariuszy oddało już po kilkadziesiąt litrów tego bezcennego leku i zostało uhonorowanych orderem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Obecnie szczególnie potrzebne jest osocze ozdrowieńców, które wykorzystywane jest przy leczeniu chorych na COVID-19. Organizm osoby która, otrzymuje osocze często nie jest w stanie wytworzyć własnych przeciwciał lub wytwarza je zbyt wolno. Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z koronawirusem.

303-217748

Wśród dawców nie mogło zabraknąć policjantów, którzy przeszli zakażenie wirusem. Wczoraj, aby pomóc zmagającym się z koronawirusem osocze oddało dwóch funkcjonariuszy z komisariatu w Śródmieściu.

Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców do dzielenia się tym niezwykle cennym, bo mogącym uratować życie darem. Samo pobieranie osocza trwa około 40 minut, jest bezpieczne i bezbolesne – apelują policjanci z Rzeszowa.

Źródło: KMP Rzeszów

24-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowscy-policjanci-oddali-osocze-foto-3765-00r2kc