REKLAMA

Rzeszowscy kibice zablokowali autostradę. FOTO

JAROSŁAW / PODKARPACIE 12 osób z powiatu sanockiego i rzeszowskiego zostało zatrzymanych w sobotę, po tym jak wraz z blisko 100 osobową grupą wtargnęli na autostradę A4 między Przemyślem a Jarosławiem. Dziś w trybie przyspieszonym staną przed sądem.

 

W sobotę około godziny 15. blisko 100 osobowa grupa mężczyzn wtargnęła na autostradę. Ubrani w białe koszulki zamierzali zatrzymać jadących do Krakowa kibiców Polonii Przemyśl.
– Policjanci zabezpieczający przejazd kibiców z Przemyśla nie dopuścili do konfrontacji mów – Marta Gałuszka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Zatrzymano 12 osób w wieku od 19 do 31 lat z powiatu sanockiego i rzeszowskiego. Policjanci, którzy zabezpieczali przejazd przemyskich kibiców nie dopuścili do konfrontacji.

 

– Osoby, które wbiegły na jezdnię na widok policyjnych radiowozów uciekły. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował w okolice dróg technicznych w Dobkowicach, Ostrowie i Radymnie policyjne patrole. W wyniku tych działań policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej trzy samochody osobowe. W hondzie accord, volvo i fiacie stilo znajdowało się 12 młodych mężczyzn. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat, mieszkańcy powiatów sanockiego i rzeszowskiego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

 

– W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że jeden z kierujących wsiadł za kierownicę hondy pomimo cofniętych uprawnień, a pojazd, którym się poruszał jest w złym stanie technicznym i nie posiada aktualnych badań ani ubezpieczenia. Kontrola fiata stilo również wykazała zły stan techniczny pojazdu. Wcześniej kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli, w związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia ich udziału w zbiegowisku na autostradzie. Wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dzisiaj sprawcy staną przed sądem w trybie przyśpieszonym.

 

MZ / KWP RZESZÓW
Fot. KWP RZESZÓW

19-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowscy-kibice-zablokowali-autostrade-foto