Rzeszowscy karatecy z ośmioma pucharami Mistrzostw Polski!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 8 pucharów przywieźli rzeszowscy karatecy z XXV Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kata. Zawody odbywały się w Sosnowcu. Rzeszów reprezentowało łącznie 11 zawodników.

Sosnowiec

W sobotę, 25 maja na Hali MOSIR w Sosnowcu zostały rozegrane XXV Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kata. Rzeszów reprezentowało 11 zawodników, którzy wywalczyli aż 8 pucharów!

Podwójny sukces w grupie seniorów osiągnął Mateusz Kosturk, który w konkurencji kobudo (kata z bronią) stanął na najwyższym stopniu podium, a w konkurencji kata został wicemistrzem Polski. Walkę o 1. miejsce w kategorii kobudo stoczył ze swoim bratem – Patrykiem. Patryk Kostruk wywalczył także brąz w kategorii kobudo.

Wśród seniorek Rzeszów reprezentowała Klaudia Bajrasz, która zajęła trzecie miejsce.

W kategorii juniorów debiutował Jan Winiarski, który po licznych pojedynkach zdobył srebro w kobudo i brąz w kata. Paulina Sułkowska – juniorka młodsza, ponownie wskoczyła na podium, tym razem zdobywając brąz w licznej, 21-osobowej kategorii.

Klub reprezentowali również: Julia Bytnar, Karolina Pieczonka, Aleksandra Depa, Aleksandra Stafiej, Michał Sierżęga oraz Szymon Lasek.

Źródło: UM Rzeszowa