REKLAMA

Rzeszowscy działacze Konfederacji: Stop segregacji sanitarnej (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 28 czerwca przed południem odbyła się na rzeszowskim Rynku konferencja prasowa liderów Konfederacji z okręgu rzeszowskiego, podczas której zapowiedzieli oni złożenie do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek projektu ustawy pod nazwą “STOP segregacji sanitarnej”. Jest to pierwszy projekt ustawy składany w Sejmie przez posłów Konfederacji.

Przechwytywanie_213
Foto: Rzeszów24.pl

W konferencji wzięli udział: Joanna Suska – Prezes okręgu partii Korwin, Kamila Potocka – reprezentantka Klubów Konfederacji, oraz Jacek Ćwięka, koordynator Konfederacji Korony Polskiej w okręgu rzeszowskim.

Jacek Ćwięka stwierdził, że już dziś mamy do czynienia z segregacją sanitarną, nawet w Rzeszowie, gdzie w ostatni weekend ludzi podzielono podczas koncertów Europejskiego Stadionu Kultury.

Joanna Suska zwróciła uwagę na zapisy Konstytucji RP, która wszystkim obywatelom gwarantuje równość wobec prawa.

 

Liderzy lokalnych struktur Konfederacji oświadczyli, że będą wyłapywać wszystkie sytuacje związane z próbami segregowania ludzi i takie zachowania piętnować. Zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w zakładach pracy.

Na koniec Jacek Ćwięka zapowiedział planowaną na 4 lipca konwencję Konfederacji w Warszawie, podczas której zostanie przedstawiony program Konfederacji pt. “Polska na nowo”. Program ten został opracowany w odpowiedzi na rządowy program “Nowy Ład”.

 

Więcej w materiale video!

 

28-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)