REKLAMA

Rzeszowscy dominikanie odwołali wszystkie msze święte i nabożeństwa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Parafia pod wezwaniem św. Jacka (parafia ojców dominikanów) zawiesiła odprawianie wszystkich mszy świętych i nabożeństw. Decyzja jest ważna do odwołania.

50277577_1887205624734728_2846561967097774080_n

Foto: Dominikanie Rzeszów / Facebook

Kochani Parafianie i Przyjaciele kościoła św. Jacka! W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, mając na uwadze wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zgodnie z dyspensą ks. Bpa Jana Wątroby – ordynariusza Rzeszowskiego z dnia 13 marca 2020 r., podjęliśmy trudną decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele począwszy od soboty, 14 marca od godz. 12:00 do odwołania – poinformowali w komunikacie rzeszowscy dominikanie.

Decyzja została podjęta w związku z tym, że parafia nie jest w stanie spełnić wymogów bezpieczeństwa, dotyczących ograniczenia publicznych zgromadzeń do 50 osób. Wymogi te weszły w życie wraz z wprowadzeniem przez rząd stanu epidemicznego.

Kościół pozostaje, mimo publicznego braku sprawowania liturgii, otwarty (z wyjątkiem niedziel). Dominikanie zachęcają do indywidualnej modlitwy.

Dominikanie dodają, że zawieszone zostają dyżury spowiedzi, nabożeństwa (modlitwa różańcowa, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale oraz Liturgia Godzin), spotkania grup duszpasterskich, czy prób scholi. Odwołano także zaplanowany na 22 marca kiermasz wielkanocny, który miało organizować duszpasterstwo dzieci.

Bardzo prosimy Was o skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił ks. Biskup Jan Wątroba na trzy kolejne niedziele (15, 22 i 29 marca), i o pozostanie w niedzielę w swoich domach – czytamy w komunikacie dominikanów. Ojcowie zachęcają do trwania w modlitwie w mszach świętych transmitowanych w mediach.

W sprawach kancelaryjnych można kontaktować się z mailowo z o. Przeorem przeorrzeszow@dominikanie.pl. lub telefonicznie 694 480 668. Kancelaria działa normalnie (wtorek 15:00-17:30 i sobota 10:00-12:30).

Bardzo prosimy o przyjęcie tej decyzji w duchu zaufania i wzajemnej troski. Jesteśmy przekonani, że im radykalniejsze, chociaż dla nas wszystkich bolesne, kroki podejmiemy w obecnej chwili, tym szybciej wrócimy do normalnego życia i razem cieszyć się będziemy celebracją liturgii Triduum Paschalnego – apelują dominikanie.

Źródło: Dominikanie Rzeszów / Facebook

14-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)