REKLAMA

Rzeszowscy cukiernicy laureatami ogólnopolskiego konkursu Przedsiębiorca Aktywny Lokalnie

RZESZÓW. Julian Orłowski i Kazimierz Rak, właściciele cukierni  w Rzeszowie, są laureatami ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorca Aktywny Lokalnie”. W pierwszym etapie zdobyli najwięcej głosów internautów i pokonali innych przedsiębiorców z województwa podkarpackiego. W drugim etapie konkursu, po burzliwej i trwającej wiele godzin dyskusji, jako zwycięzców wybrała ich specjalna komisja konkursowa!

CUKIERNIA

30 czerwca zakończyło się głosowanie w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorca Aktywny Lokalnie”. Wzięli w nim udział mikro i mali przedsiębiorcy z całej Polski, którzy poza działalnością biznesową angażują się w działalność na rzecz swoich „małych ojczyzn”. Na szczeblu wojewódzkim zwycięzcami zostali ci, których historie zachwyciły internautów
i otrzymały największą ilość głosów. Ogólnopolskiego laureata wybrała komisja, w skład której weszli przedstawiciele świata biznesu i mediów: Bożena Breczko i Paweł Oksanowicz (Radio PIN),  Zbigniew Gajewski (Konfederacja Lewiatan), Michał Niemczycki (Freebee), Katarzyna Dymek  (Polska Przedsiębiorcza), Arkadiusz Słodkowski  (Polska Organizacja Franczyzodawców) oraz Dominik Branny (MAKRO).

Cukiernia Orłowski & Rak  działa od 1977 roku, czyli od 37 lat. Rzeszowska cukiernia to rodzinna spółka dwóch przyjaciół z młodości. Dziś pracują w niej dzieci i pana Juliana, i pana Kazimierza, a być może wkrótce dołączą także wnuki, które już dziś kręcą się po zakładzie. Rodzina Raków to artyści-cukiernicy. Pan Kazimierz to mózg twórczy. Mózgiem technicznym jest pan Julian. To on myśli o technologii, maszynach, liniach produkcyjnych. Robimy to co kochamy, ale nie zatrzymujemy tego dla siebie. Dzielimy się tym, co najlepsze w nas, dołączając serce do każdego wykonanego przez nas wyrobumówi Kazimierz Rak – Wraz z całym zespołem stawiamy czoła nowym, ciekawym wyzwaniomdodaje laureat.

W swoim konkursowym zgłoszeniu rzeszowscy cukiernicy napisali między innymi, że Ludzie są dla ludzi. To, co robimy, ma nam służyć i sprawiać, że nasze życie będzie przyjemniejsze. Nagrodę – 25 tys. złotych – laureaci zamierzają przeznaczyć na szkolenia pracowników i uczniów, a także sfinansowanie udziału w różnego rodzaju przedsięwzięciach społecznych. Część nagrody będzie także wsparciem dla Stowarzyszenia Cukierników Karmelarzy i Lodziarzy, którego członkiem jest firma należąca do zwycięzców. Rozwijając swoje umiejętności, ucząc się i doskonaląc w fachu, korzystając z coraz to nowszych rozwiązań technologicznych będziemy mogli dłużej być aktywni lokalnie – mówią niemal jednym tchem laureaci i dodająbędziemy też mogli dłużej spełniać marzenia:  promować Rzeszów i Polskę, a także uczyć innych, że dobro powraca i że człowiek powinien być otwarty.

Laureaci wybierani byli w dwóch etapach konkursu. W pierwszym etapie – wojewódzkim – zwycięzcy wyłonieni zostali w wyniku głosowania przez internautów. O zwycięstwie zadecydowała liczba oddanych głosów. Zwycięzcę w kategorii ogólnopolskiej, spośród 16 laureatów szczebla wojewódzkiego, wyłoniła komisja konkursowa powołana przez organizatora, w skład której weszli przedstawiciele partnerów instytucjonalnych akcji. Nagrodą dla każdego zwycięzcy regionalnego był bon o wartości 1000 zł na zakupy
w hurtowni MAKRO. Laureat etapu ogólnopolskiego otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych na wsparcie jego aktywności lokalnej.

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowscy-cukiernicy-laureatami-ogolnopolskiego-konkursu-przedsiebiorca-aktywny-lokalnie