REKLAMA

Rzeszowianki wsparły kandydaturę Konrada Fijołka (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mieszkanki Rzeszowa zorganizowały konferencję prasową, podczas której wsparły kandydaturę Konrada Fijołka na urząd prezydenta Rzeszowa.

BGP210608KFk-17

 

– My, stojące tutaj kobiety, rzeszowianki, jesteśmy różne. Pochodzimy z różnych środowisk, mamy różne potrzeby, problemy i aspiracje. Łączy nas jednak jedno – chcemy mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość – mówiła Patrycja Pawlak-Kamińska, jedna z organizatorek konferencji.

Pawlak-Kamińska stwierdziła, że Konrad Fijołek stworzył przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla kobiet, gdzie mogły napisać program dla siebie i dla rodzin.

Dodała, że program odpowiada na potrzeby różnych kobiet: matek, seniorek, kobiet nauki, kultury, biznesu, czy aktywistek miejskich.

 

– Program Konrada Fijołka, to program który napisaliśmy my – mieszkańcy i mieszkanki Rzeszowa. Napisaliśmy go, bo Konrad tego chciał. Chciał, żeby to nasz głos wybrzmiał, ponieważ on chce stworzyć nam taki Rzeszów, jakiego my potrzebujemy – podkreślała Agnieszka Itner z Partii Razem, organizatorka Strajków Kobiet w Rzeszowie.

BGP210608KFk-06

 

Ten kandydat najlepiej rozumie kobiety, a jego program odpowiada na ich potrzeby. To, co w programie Konrada Fijołka jest szczególnie dla nas ważne, to fakt, że nas nie szufladkuje. Nie wkłada nas w ramy schematu ról kobiecych. Ten program daje odpowiedź na problemy typowe i nietypowe. Na potrzeby rodzin i osób bez rodzin. Na potrzeby młodych kobiet z dziećmi i seniorek bez dzieci. Na potrzeby aktywnych i mniej aktywnych. Na potrzeby osób jeżdżących samochodami, jeżdżących na wózkach, chodzących pieszo, jeżdżących rowerami. Ten kandydat nikogo nie wyklucza- mówiła Irena Paterek, rzeszowska aktywiska, która zapobiegła m.in. wycięciu 200-letniego dębu przy ulicy Fredry.

BGP210608KFk-11

 

Magdalena Pasternak, 20-letnia mieszkanka Rzeszowa, przedstawiła głos kobiet młodych, które jak zauważyła, często się ignoruje.

– My wszystkie mamy potencjał, dlatego 13 czerwca udajmy się na wybory i oddajmy głos, który ma moc na Konrada Fijołka – zachęcała Magdalena Pasternak.

 

Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa podziękował rzeszowiankom za wsparcie.

Kobiety to często nasze ośrodki decyzyjne w życiu. To jest ogromny, autentyczny, rzeczywisty potencjał tego miasta. Cóż zatem może zrobić nowocześnie myślący kandydat na prezydenta i mam nadzieję, za sprawą rzeszowian, również wkrótce prezydent? Jeśli chce być mądry, to wystarczy, żeby ich posłuchał. I to właśnie zrobiłem. Ja po prostu chcę zrealizować to, czego wy oczekujecie – mówił Konrad Fijołek.

BGP210608KFk-20

 

Program Konrada Fijołka dla mieszkanek Rzeszowa zawiera:

-utworzenie Centrum Kobiet ( miejsca, gdzie będzie możliwa pomoc prawna, psychologiczna, z pokojem interwencji dla osób potrzebujących schronienia, z przestrzenią do spotkań i rozmów, także dla osób niepełnosprawnych),

-powołanie pełnomocnika ds. równego traktowania,

-miejski program in vitro,

-bon żłobkowy,

-program preferowania młodych matek przy dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej,

-program wsparcia rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

 

Źródło, zdjęcia: Sztab Konrada Fijołka

 


08-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)