REKLAMA

Rzeszowianka uratowała życie mężczyzny. Odznaczył ją prezydent! (WIDEO)

|

Rzeszowianka uratowała życie mężczyzny. Odznaczył ją prezydent! (WIDEO)

RZESZÓW, WARSZAWA. Adrianna Czik otrzymała odznaczenie państwowe od prezydenta RP Andrzeja Dudy. 19-letnia rzeszowianka uratowała życie mężczyzny, który zasłabł na jednej z ulic miasta. Prezydent odznaczył także sześciu strażaków OSP z regionu oraz mieszkańca Jasienicy.

Przechwytywanie2_3

Foto: YouTube / kanał: Prezydent.pl

W środę Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe 42 osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego. W uroczystości wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Krzyże Zasługi za Dzielność i Medale za Ofiarność i Odwagę są po to, aby symboliczny sposób podkreślić wyjątkowość tych ludzi, którzy patrzą inaczej na otaczającą ich rzeczywistość, tych którzy mają w sobie jakiś impuls – mówił Andrzej Duda, wskazując, że to dom wychowuje do tego, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi, aby drugiego człowieka dostrzegać.

Prezydent odznaczył Adriannę Czik z Rzeszowa. 19-latka 26 września 2018 roku uratowała życie leżącemu na ulicy Lisa-Kuli w Rzeszowie mężczyźnie. Jako jedyna udzieliła mu pomocy.

Przechwytywanie_20

Foto: YouTube / kanał: Prezydent.pl

Andrzej Duda nadał również odznaczenia siedmiu innym mieszkańcom województwa podkarpackiego. Trzech strażaków z OSP we Frysztaku – Gabriel Grela, Karol Kuternoga, Daniel Wanat – ratowało mężczyznę w pożarze w Lubli obok Strzyżowa. Strażacy OSP z Krasiczyna – Dawid Dziuban, Piotr Gruchola i Łukasz Kruk, pomagali poszkodowanym w pożarze domu w Śliwnicy koło Przemyśla. Witold Szkutnicki, mieszkaniec Jasienicy, uratował życie tonącemu w Jeziorze Tarnobrzeskim 21-latkowi.

– Dziękuję, cieszę się i jestem zaszczycony, że mogłem dzisiaj spotkać się z Państwem i w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczyć te symboliczne odznaczenia. Niech zawsze będą znakiem, który pokaże tę niezwykłą cechę, którą Państwo w sobie mają. Niech będzie dla wszystkich innych świadectwem tego, z kim mają do czynienia, co to jest za człowiek – człowiek wielki. Dziękuję bardzo – powiedział do odznaczonych prezydent Andrzej Duda.

Źródło: prezydent.pl, YouTube

 

09-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowianka-uratowala-zycie-mezczyzny-odznaczyl-ja-prezydent-wideo-3032-00r2kc