REKLAMA

Rzeszowianka podwójną Mistrzynią Polski w pływaniu! (ZDJĘCIA)

Rzeszowianka Dominika Kulaga została podwójną Akademicką Mistrzynią Polski w pływaniu. Po oba medale utalentowana pływaczka sięgnęła podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które 11 i 12 czerwca odbyły się w Lublinie.

Bez nazwy-1_41

Zawodniczka trenująca na co dzień w klubie UKP GRYF DĘBICA, podopieczna trenera Kacpra Fary, sięgnęła po dwa złote medale.

 

Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, po pięknej walce, Dominika Kulaga obroniła tytuł Mistrzyni Polski z 2020 roku, notując przy tym nowy rekord życiowy

Niespełna 2 godziny później rzeszowianka stanęła do walki na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, gdzie po zaciętej walce do ostatnich metrów sięgnęła po drugi złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski.

W mistrzostwach udział wzięło ponad 500 zawodników z 53 uczelni. Dominika, startując jako jedyna reprezentantka Collegium Humanum, wywalczyła w statystyce medalowej 3. miejsce wśród uczelni niepublicznych i 6. miejsce w rankingu uczelni OPEN na startujące 53 uczelnie.

Źródło, zdjęcie Collegium Humanum / mat. nadesłane

 


14-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.