Rzeszowianin został mistrzem Polski w zapasach! (WIDEO)

Kamil Kościółek – zapaśnik Stali Rzeszów, został mistrzem Polski w zapasach w stylu wolnym. 23-latek rywalizował w kategorii do 125 kilogramów. To nie jedyny medal dla rzeszowian na tych zawodach.

Przechwytywanie_68

23-letni Kamil Kościółek, który na co dzień reprezentuje Stal Rzeszów, sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski w zapasach. Zawody odbyły się w niedzielę w Bydgoszczy.

Rzeszowianin w każdej swojej walce wygrywał przed czasem. W finałowym pojedynku 23-letni zawodnik Stali walczył z Bartłomiejem Bartnickim, który dwukrotnie reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich. Kościółek zwyciężył, pokonując zapaśnika z Bydgoszczy wynikiem: 12:2.

Na mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym pojechało sześciu reprezentantów Stali Rzeszów. Kamil Kościółek nie był jedynym medalistą Stali. Oprócz niego dwóch innych zapaśników z Rzeszowa sięgnęło po brązowe medale.

W kategorii do 97 kilogramów walkę o trzecie miejsce wygrał Mateusz Nowak, a w kategorii do 86 kilogramów miejsce na najniższym stopniu podium zapewnił sobie Jakub Mendrala.