REKLAMA

Rzeszowianin zatrzymany przez Straż Graniczną – przewoził nielegalny susz tytoniowy

Funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki, po raz kolejny w tym tygodniu zatrzymali kierowcę, który w samochodzie przewoził krajankę tytoniową bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Susz miał posłużyć do produkcji nielegalnych papierosów, które miały zostać odsprzedane z zyskiem.

14-145308

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19 września, funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki prowadzili kontrolę pojazdów na drodze krajowej w miejscowości Lipiny w powiecie dębickim.

Do kontroli drogowej zatrzymano pojazd osobowy, prowadzony przez 39-letniego obywatela Polski. Okazało się, że w przestrzeni bagażowej kierowca transportuje 65 kg suszu tytoniowego zapakowanego w 13 foliowych worków.

Kierowca (mieszkaniec Rzeszowa), przyznał się do posiadania nielegalnego towaru i złożył stosowne wyjaśnienia.

Jeśli krajanka tytoniowa trafiłaby do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego ok. 30 tysięcy złotych.

W bieżącym tygodniu to już kolejne tego typu zdarzenie. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki zatrzymali mieszkańca Śląska który przewoził prawie 200 kg krajanki tytoniowej.

Aktualnie, obu mężczyzn czeka postępowanie karno – skarbowe.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

23-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.