REKLAMA

Rzeszowianin zagrał w filmie. Będzie nominacja do Oscara?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kamil Dobrowolski występujący na co dzień w rzeszowskim Teatrze Maska odegrał rolę w węgierskim filmie “Syn Szawła”. Projekcja otrzymała dziś Złotego Globa i ma szansę być nominowana do Oscara.

“Syn Szawła” to film węgierskiego reżysera László Nemesa. Rzeszowianin zagrał w nim Mietka – 22-letniego mieszkańca Warszawy, który za drobne przestępstwa zostaje zesłany do Auschwitz-Birkenau. W obozie każdego dnia stawia czoła brutalnemu traktowaniu.

Projekcja dostała Złotego Globa w kategorii filmu nieanglojęzycznego. O nagrodzie zadecydowało 91 dziennikarzy z 55 krajów. Teraz węgierski film z udziałem rzeszowianina powalczy o Oscara.

Kamil Dobrowolski jest aktorem rzeszowskiego Teatru “Maska”. Niedawno swoje umiejętności zaprezentował najmłodszym w spektaklach pt: “Piotruś Pan” oraz Najmniejszy samolot na świecie”. Jego występ mógł podobać się również dorosłym – Dobrowolski zagrał w sztuce “Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka.

Rola w węgierskim filmie to pierwsza przygoda Polaka na dużym ekranie.

(az)
11-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowianin-zagral-w-filmie-bedzie-nominacja-do-oscara-az003