REKLAMA

Rzeszowianin tworzy animacje do światowych produkcji! WDK organizuje z nim spotkanie (FOTO, WIDEO)

Krzysztof Szczepanski - The Hobbit Animation Reel 2014 from Krzysztof Szczepanski on Vimeo.

|

Rzeszowianin tworzy animacje do światowych produkcji! WDK organizuje z nim spotkanie (FOTO, WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. WDK organizuje spotkanie z rzeszowianinem, który tworzy animacje do do produkcji filmowych znanych na całym świecie. Krzysztofem Szczepański spotka się z mieszkańcami Rzeszowa 27 czerwca w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury.

arch.prywatne Krzysztof Szczepański (2)

Foto: materiał nadesłany

Jak wyglądają kulisy powstawania animacji wszechczasów? Jakie to uczucie widzieć swoje sekwencje w takich megaprodukcjach jak Król Lew czy trylogia Hobbit? I jak do tego dojść, startując z pozycji rzeszowskiego studenta?

27 czerwca (czwartek) o godzinie 17:00 w sali widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie (ul. Okrzei 7) odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Szczepańskim, twórcą animacji w takich filmach jak Gwiezdne wojny: Łotr 1, Gwiezdne wojny: Han Solo, Księga Dżungli, Przygody Tin Tina i wielu innych. Z jednym z głównych animatorów w trylogii Hobbit i najnowszej produkcji Disneya, Król Lew. Z rzeszowianinem, który pewnego dnia spakował dwie walizki i poleciał na drugi koniec świata w pogoni za marzeniem.

Krzysztof Szczepański urodził się i wychował w Rzeszowie. Studiując informatykę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zaczął interesować się grafiką komputerową.

– Pochłaniałem wszystko co wpadło w moje ręce na temat rysunku, ilustracji, animacji, filmu, montażu, storytelling, kamer, fotografii, kinematografii, i pochodnych tych tematów. Robiłem reklamy, filmy, programy TV, projekty postaci i ilustracje, animacje, montaż i korekcję kolorów – wspomina Szczepański.

arch.prywatne Krzysztof Szczepański (8)

Foto: materiał nadesłany

Po studiach pracował w Warszawie, m.in. dla Discovery Channel. Ale jednocześnie wiedział, że jeśli chce się dalej rozwijać – to tylko za granicą. Wysłał swoje prace do Weta Digital, studia znanego m.in. z takich produkcji jak Władca Pierścieni czy King Kong. Po kilku tygodniach otrzymał maila, a w nim propozycję kontraktu.

Wyjazd do Nowej Zelandii jest doświadczeniem zmieniającym życie. Świetni ludzie, możliwości rozwoju. Projekty. Większość czasu pracowałem przy trzech częściach The Hobbit – mówi Krzysztof Szczepański.

arch.prywatne Krzysztof Szczepański (4)_Easy-Resize.com

Foto: materiał nadesłany

Po pięciu latach w Nowej Zelandii stwierdzili z żoną, że pora zmienić scenerię. Przenieśli się do Ameryki. Tam Krzysztof pracował m.in. dla Industrial Light and Magic (firma mająca na koncie takie filmy, jak Gwiezdne wojny, Jurassic Park, Titanic). Dwa lata temu przed Krzysztofem pojawiła się propozycja nie do odrzucenia – dołączenie do teamu Andy’ego Jonesa przy tworzeniu Króla Lwa.

Używając najnowszych technik grafiki komputerowej (CGI), motion capture, virtual production, oraz animacji i tradycyjnych technik filmowych, pomagał reżyserowi Jonowi Favreau w wizualizowaniu pomysłów do filmu oraz animowaniu wielu kluczowych scen.

Na spotkaniu w Rzeszowie Krzysztof Szczepański opowie o kulisach powstawania hollywoodzkich produkcji, współpracy z największymi reżyserami, ale też o swojej prywatnej drodze do sukcesu.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

arch. prywatne. Krzysztof Szczepański drugi od lewej. Peter Jackson drugi od prawej(10)

Źródło: materiał nadesłany

21-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowianin-tworzy-animacje-do-swiatowych-produkcji-wdk-organizuje-z-nim-spotkanie-foto-wideo-5527-00r2kc