REKLAMA

Rzeszowianin pobił kolejny rekord Guinnessa.

RZESZÓW. Rzeszowianin Krystian Herba pobił rekord Guinnessa pod względem liczby przeskoczonych stopni na rowerze. Pokonanie prawie 3 tys schodów zajęło mu 1 godz. 45 min.Krystian Herba od kilkunastu dni przebywa w Australii. To tam przygotowywał się do pobicia swojego kolejnego rekordu Guinnessa. Tym razem za swój cel postawił sobie najwyższy wieżowiec w Australii, czyli Eureka Tower w Melbourne. Krystian pokonał dokładnie 2919 schodów w 1 godz. 45 min i tym samym poprawił swój wynik z ubiegłego roku. W marcu 2013 r. w Szanghaju przeskoczył 2754 stopnie.

Rzeszowianin w najbliższych planach ma teraz pobicie rekordu w Stanach Zjednoczonych.

Krystian Herba

Krystian Herba specjalizuje się w trialu rowerowym. Popularność zdobył udziałem w telewizyjnym show Mam Talent w 2009 oraz zdobywaniem drapaczy chmur – skacząc rowerem po schodach.Karierę sportową rozpoczął w 1995. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik wielu zawodów cyklotrialowych na świecie. Reprezentant Polski w latach 1999-2009. Obecnie zajmuje się pokazami akrobacji rowerowych.

ZDJ.: Urząd Marszałkowski Rzeszów

 

04-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowianin-pobil-kolejny-rekord-guinnessa