REKLAMA

Rzeszowianin Dawid Ziemba powalczy o Fryderyka 2019!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Teledysk popularnej wokalistki Zuzy Jabłońskiej ”Powiedz mi to w twarz” wyreżyserowany przez Dawida Ziembę z Rzeszowa, został nominowany do prestiżowej i zarazem najważniejszej nagrody polskiej fonografii Fryderyk 2019. Klip cieszy się dużą popularnością na You Tube i telewizji ESKA.

 

Dawid Ziemba jest absolwentem Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Będąc jeszcze w klasie maturalnej został zwyciężą VIVA PHOTO AWARDS 2016 w kategorii Moda.

Dawid Ziemba

Dziś Dawid Ziemba zajmuje się realizacją i montażem wideoklipów w agencji produkcyjnej Mind Productions, której jest założycielem. Współpracuje z takimi artystami jak Magda Steczkowska, Zuza Jabłońska, Lanberry, Marta Gałuszewska , Matt Dusk czy Honorata Skarbek.

Jest też pomysłodawcą i wykonawca okładki najnowszego krążka Honoraty Skarbek, Sunset.

Sesja fotograficzna czy realizacja teledysków to nie tylko jego praca, ale także ogromna pasja. Dawid dał się poznać nie tylko jako reżyser i fotografik, ale i scenarzysta, operator oraz montażysta.

Udział w wspomnianym teledysku nominowanym do Fryderyka, mają jeszcze inni nasi podkarpaczanie, producenci nadzorujący powstanie tego klipu, Jola Mochalska z Rzeszowa i Artur Strączek z Jarosławia.

Gala rozdania nagród odbędzie się w sobotę, 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Będzie można śledzić ją na żywo w TVN.

Trzymamy kciuki!

materiały nadesłane

30-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)