Sukces rzeszowian na mistrzostwach Polski seniorów w lekkoatletyce!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Juniorzy Resovii Rzeszów zdobyli dwa złote medale podczas 64. PZLA Halowych Mistrzostw Polski. Oliwer Wdowik sięgnął po złoto w biegu na 200 metrów, bijąc rekord Polski U20, a Wiktoria Miąso była najlepsza w skoku wzwyż.

Juniorzy sekcji lekkiej atletyki Resovii Rzeszów sięgnęli po dwa mistrzowskie tytuły na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które w sobotę i w niedzielę (28 lutego i 1 marca br.) odbywały się w Toruniu.

Oliwer Wdowik nie miał sobie równych w biegu na 200 metrów. Rzeszowianin sięgnął po seniorskie mistrzostwo kraju, uzyskując wynik 21.09, który jest rekordem Polski U20 i 8. wynikiem w historii wśród seniorów. Za jego plecami na metę dotarli Rafał Omelko (21.33) i Patryk Wykrota (21.68).

To nie jedyne rzeszowskie złoto w tych mistrzostwach. Wiktoria Miąso próbą na wysokość 1,75 metra zapewniła sobie złoto w skoku wzwyż. Razem z nią na najwyższym stopniu podium stanęła Paulina Borys.

W mistrzostwach brał też udział Jakub Przydział. W biegu na 1500 metrów zajął on 11. pozycję wśród seniorów (4:01.83), co dało mu 6. miejsce wśród młodzieżowców.

Dwa złote medale pozwoliły Resovii Rzeszów na zajęcie 5. miejsca w klasyfikacji 64. PZLA Halowych Mistrzostw Polski.

Źródło: PZLA, resovia.podkarpackisport.pl