REKLAMA

Rzeszowianie z 6 medalami mistrzostw świata w fitnessie gimnastycznym!

Rzeszowscy zawodnicy wrócili z sześcioma medalami mistrzostw świata w fitnessie gimnastycznym. Zawody odbyły się w litewskim Kownie.

20191116_124726

Foto: UM Rzeszowa

W miniony weekend w Kownie odbyły się XXI mistrzostwa świata w fitnessie gimnastycznym federacji WBBF-WFF. Rewelacyjnie spisali się podopieczni trenera Grzegorza Bielca, zawodnicy sekcji Fit Kids Academy – Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zdobyli trzy złote i trzy srebrne medale.

Nie zawiedli aktualni mistrzowie Europy: Julia Sycz, Leon Radke oraz trio fitness w składzie Kinga Ożóg, Anastazja Bielec i Zuzanna Tomkowicz, którzy stanęli na najwyższym podium. Srebrne medale wywalczyli: trio Julia Sycz, Zuzanna Jurasz i Magdalena Ziaja oraz debiutujący w imprezie tej rangi – Amelia Traciak (była skoczkini do wody) i duet Ewa Żukowska i Maja Bieniek, które po zakończeniu kariery akrobatycznej z powodzeniem odnalazły się w fitnessie gimnastycznym. To największe osiągnięcia w historii rzeszowskiego fitnessu gimnastycznego.

20191116_125201

Foto: UM Rzeszowa

Dodatkowo została wyróżniona Julia Sycz, która została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw świata (tzw. kat “over all”).

Tylko w tym roku zawodnicy sekcji Fit Kids – PTG „Sokół” UR zdobyli trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw świata, trzy złote medale mistrzostw Europy i czternaście medali w mistrzostwach i pucharach Polski.

Źródło: UM Rzeszowa

19-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowianie-z-6-medalami-mistrzostw-swiata-w-fitnessie-gimnastycznym-7324-00r2kc