REKLAMA

RZESZÓW: Działania “Przejezdne skrzyżowania”. Policja odnotowała 39 wykroczeń

RZESZÓW / PODKARPACIE. W ubiegły piątek policjanci z wydziału drogowego ponownie nadzorowali kluczowe skrzyżowania. Funkcjonariusze ujawnili ponad 39 wykroczeń, mających wpływ na płynność ruchu, a w ponad stu przypadkach korygowali błędy kierujących.

303-196367_1
Foto: Podkarpacka Policja

Kolejny etap działań „Przejezdne skrzyżowania” ponownie potwierdził spostrzeżenia policjantów. Na wybranych skrzyżowaniach, tylko w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, policjanci ujawnili 39 wykroczeń. Podobnie, jak w ubiegły piątek, najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 20 takich wykroczeń.

W 6 przypadkach kierujący nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a 7 razy wykonywali manewry niewłaściwych pasów ruchu. Policjanci zwrócili także uwagę na rowerzystów przejeżdżających po przejściach dla pieszych oraz na kierowcę, który zaparkował swój pojazd w obrębie skrzyżowania.

Podczas akcji policja interweniowała łącznie 130 razy. W 17 przypadkach na kierujących nałożono mandaty. Według policjantów najczęściej popełnianymi błędami było:

– niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku;
– pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowania w tym samym cyklu świateł.

Źródło: Podkarpacka Policja

09-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow24plprzejezdne-skrzyzowania-5182-00r2kc