REKLAMA

RZESZÓW24.PL: Groził kobiecie śrubokrętem, by ukraść jej samochód. Przedstawiono mu 7 zarzutów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niespełna dwóch godzin potrzebowali policjanci aby zatrzymać mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany grożąc kobiecie śrubokrętem usiłował dokonać kradzieży jej samochodu. Pokrzywdzonej udało się uciec i zawiadomić policjantów.

Podjęte poszukiwania doprowadziły do jego zatrzymania. Okazało się, że lista jego przestępstw jest zdecydowanie dłuższa.

car-1590508_1280

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w rejonie ulicy Kopisto. Na parkingu centrum handlowego do parkującej tam samochód kobiety podszedł nieznany mężczyzna. Napastnik otworzył drzwi i grożąc kobiecie śrubokrętem próbował wyrzucić ją z samochodu z zamiarem kradzieży auta. Zaatakowanej kobiecie udało się wyrwać, uruchomić samochód i odjechać. Pokrzywdzona niezwłocznie zawiadomiła policjantów. Podjęte poszukiwania doprowadziły do szybkiego zatrzymania podejrzewanego. Już około godz. 10 mężczyzna był w rękach funkcjonariuszy. 26-letni mieszkaniec gminy Głogów Małopolski trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Wyjaśniający okoliczności sprawy policjanci z komisariatu na Nowym Mieście ustalili, że mężczyzna odpowiedzialny jest także za szereg innych przestępstw – kilka włamań do automatów myjni samochodowych w Rzeszowie, kradzież sprzętu AGD i RTV w jednym z rzeszowskich hipermarketów.

Na podstawie zebranych informacji i dowodów funkcjonariusze przedstawili mu łącznie 7 zarzutów w tym zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Tylko za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. We wtorek na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie sąd zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.

KWP

25-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow24-pl-grozil-kobiecie-srubokretem-by-ukrasc-jej-samochod-przedstawiono-mu-7-zarzutow-00e6mk