REKLAMA

RZESZÓW. ZTM umożliwia zawieszenie biletu podczas epidemii koronawirusa!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z zagrożeniem epidemicznym wprowadzonym na terenie kraju, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie postanowił wprowadzić możliwość wypełnienia przez pasażerów wniosków o zawieszenie biletu okresowego, bądź zwrot kosztów za brak jego używania. ZTM poinformował także, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przedłużono ważność ulgi studenckiej.

Przechwytywanie_64

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z Zarządzeniem nr VIII/740/2020 Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 19 marca 2020 roku, wprowadzono – na wniosek podróżnego – możliwość zawieszenia biletu okresowego lub zwrotu kwoty za niewykorzystany w tym okresie bilet okresowy.

Zawieszenie biletu/zwrot środków możliwy będzie po przesłaniu na adres e-mail: ebilet@ztm.erzeszow.pl wypełnionego i podpisanego wniosku (dostępny tutaj). Złożenie wniosku możliwe jest jedynie w formie elektronicznej.

W przypadku osób, które już wcześniej kontaktowały się z nami w sprawie zawieszenia biletu lub zwrotu części środków informujemy, że konieczne jest złożenie ponownie wniosku na formularzu dostępnym na naszej stronie. Wnioski będą systematycznie rozpatrywane przez naszych pracowników. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, jeśli czas rozpatrzenia reklamacji będzie wydłużony – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Dodatkowo, w związku z przedłużeniem ważności Elektronicznych Legitymacji Studenckich, na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. 2020 r. poz. 420), w trakcie kontroli biletów legitymacje, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowują ważność do dnia 31 maja 2020 roku.

Źródło: ZTM Rzeszów

20-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-ztm-umozliwia-zawieszenie-biletu-w-trakcie-epidemii-koronawirusa-6127-00r2kc