REKLAMA

RZESZÓW. Żołnierze oddali krew dla potrzebujących

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pod hasłem „Krwioobieg terytorialsa” żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali krew wspierając akcję bratniego klubu „LEGION” HDK, który został założony przy jednostce wojskowej w Nisku.  Zbiórka tego najcenniejszego leku została zorganizowana podczas trwającego na Podkarpaciu 30. Rajdu Rzeszowskiego, na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

DSC_2748

Foto (3): Anna Barowicz / materiały nadesłane

 

W czwartek 5 sierpnia blisko 50 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z podhalańczykami z Niska oddało blisko 23 litry krwi. Akcję na terenie Politechniki Rzeszowskiej zorganizował klub Honorowych Dawców Krwi „LEGION” istniejący przy jednostce wojskowej w Nisku.

Zbiórka krwi odbyła się w mobilnym krwiobusie wystawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Do wsparcia tej pięknej inicjatywy zgłosiło się znacznie więcej ochotników niż oczekiwano.

Wakacje to niebywale piękny czas do podróżowania, zwiedzania i odpoczynku. To też okres, w którym zapotrzebowanie na krew jest zdecydowanie większe. Żołnierze realizując swoje hasło przewodnie „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko” i tym razem nie zawiedli.

 

W czwartek terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady OT i podhalańczycy z niżańskich jednostek wojskowych, bezinteresownie zebrali się na terenie Politechniki Rzeszowskiej, aby nieść pomoc chorym i potrzebującym.

DSC_2719

Zbiórka krwi zbiegła się w tym dniu z rozpoczynającym się na Podkarpaciu 30. Rajdem Rzeszowskim. Park maszyn i serwis samochodów rajdowych znajdował się tuż obok krwiobusa RCKiK, była to bardzo miła i przyjemna niespodzianka dla krwiodawców.

Postępowanie żołnierzy wpisuje się w dotychczasowe działania związane z niesioną pomocą i wsparciem dla podmiotów medycznych oraz samorządów w walce z Covid 19, jak również przy usuwaniu skutków powodzi i podtopień w ubiegłym roku. Takie postępowanie to wyraz społecznej odpowiedzialności za całą wspólnotę, bliskich i naszą małą podkarpacką ojczyznę.

 

W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT wykonali 3605 donacji, a do banków krwi wpłynęło 1623 litry krwi.

DSC_2682

Tylko w ostatnim czasie terytorialsi wsparli Regionalne i Terenowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Podkarpaciu w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel – Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”.

 

Źródło: kpt. Witold Sura / rzecznik prasowy 3. PBOT

 

07-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)