REKLAMA

RZESZÓW: Znamy termin pierwszego odkomarzania i odkleszczania!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 18 i 19 czerwca zostanie przeprowadzony pierwszy zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Odkomarzanie i odkleszczanie będzie wykonane na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszarów nad zalewem.

aphids-3335308_960_720

Foto: pixabay.com

W dniach 18 oraz 19 czerwca od godziny 19:00 rozpocznie się odkomarzanie i odkleszczanie na terenie Rzeszowa.

Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 hektara (parki, zieleńce, place zabaw, obszary nad Zalewem). W trakcie zabiegu zostaną wykorzystane urządzenia fabrycznie przeznaczone do zamgławiania i oprysku. Pełna lista miejsc, w których odbędzie się zabieg dostępna jest TUTAJ.

Urządzenia te mają gwarantować stałe stężenie preparatu cieczy roboczej oraz jednorodne rozprowadzenie środka. Użyte zostaną preparaty biobójcze przeznaczone do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki ISUZU D MAX. Samochód jest wyposażony w migające światło. Przy wykonywanym oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie zaplanowanego zabiegu, opryski zostaną przeprowadzone w terminie późniejszym, o czym mieszkańcy zostaną poinformowani.

Źródło: UM Rzeszowa

15-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-znamy-termin-pierwszego-odkomarzania-i-odkleszczania-2554-00r2kc