REKLAMA

RZESZÓW. Zmiany w Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marek Bajdak, który pełni obowiązki prezydenta Rzeszowa, podjął decyzję o zmniejszeniu liczby osób w Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Jest to organ doradczy prezydenta w sprawach planowania i zagospodarowania przestrzennego. Wcześniej w komisji zasiadało 19 osób. Teraz zespół będzie się składał z 12 specjalistów.

Prezydent_Miasta_Rzeszowa_Marek_Bajdak
Foto: Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa

Osoby, które nie będą już pracować w komisji, to byli głównie miejscy urzędnicy. Uznałem, że skoro komisja ma być ciałem doradczym prezydenta, to niech składa się wyłącznie z osób z zewnątrz, które mają być może inne spojrzenie na daną sprawę niż urząd – tłumaczy Marek Bajdak.

Opinię i stanowisko osób zatrudnionych w urzędzie lub związanych z magistratem, mogę poznać w trakcie codziennej pracy – dodaje.

Do zadań MKUA należy m.in. opiniowanie projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Rzeszowa lub projektów jego zmian, opiniowanie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, czy projektów decyzji o warunkach zabudowy.

W nowym składzie komisji są architekci, którzy pracowali w niej do tej pory. Oprócz nich znalazło się także dwóch specjalistów z Politechniki Rzeszowskiej – urbanista i transportowiec oraz ekspert z Uniwersytetu Rzeszowskiego zajmujący się kwestiami ochrony środowiska.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

23-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zmiany-w-miejskiej-komisji-urbanistyczno-architektonicznej-8807-00r2kc