REKLAMA

RZESZÓW. Zmarł o. Bogusław Golak, dominikanin. Miał 87 lat

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę zmarł dominikanin, ojciec Bogusław Golak. Miał 87 lat.

KAW1346-1

Foto: rzeszow.dominikanie.pl

W niedzielę 22 marca br. zmarł  ś.p. o. Bogusław (Franciszek) Golak OP.

Ojciec Bogusław urodził się 18 sierpnia 1932 roku w Budach Łańcuckich – przeżył 87 lat. W Zakonie św. Dominika przeżył 70 lat. Profesję wieczystą w naszym Zakonie złożył 20 września 1953 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1958 roku w Krakowie – przeżył 61 lat w kapłaństwie.

Nasz zmarły Brat pracował w klasztorach: w Warszawie na Freta (trzykrotnie, gdzie był m.in. Dyrektorem Ośrodka Kaznodziejskiego i subprzeorem), Prudniku (dwukrotnie, gdzie był m.in. przeorem i proboszczem), Wrocławiu (gdzie był. m.in. subprzeorem), Jarosławiu (był przeorem i subprzeorem), Warszawie na Służewie (gdzie był wikariuszem parafii), a od 2002 roku, aż do śmierci w naszym klasztorze w Rzeszowie. Prosimy Was gorąco o modlitwę za duszę ś.p. o. Bogusława. Niech Dobry Bóg przyjmie go do swojego Królestwa – napisali na swojej stronie internetowej rzeszowscy Dominikanie

Pogrzeb ś.p. o. Bogusława odbędzie się w środę, 25 marca 2020 roku o godzinie 10:00 przy grobowcu domionikańskim na Cmentarzu Wilkowyja przy ulicy Cienistej w Rzeszowie.

Źródło: rzeszow.dominikanie.pl

24-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zmarl-o-boguslaw-golak-dominikanin-mial-87-lat-3095-00r2kc