REKLAMA

RZESZÓW. Zmarł Arkadiusz Turoń, rowerowy działacz społeczny. Miał 42 lata

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zmarł Arkadiusz Turoń, jeden z organizatorów Rzeszowskiej Masy Krytycznej i działacz stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. Walczył ze stwardnieniem zanikowym bocznym, miał 42 lata.

2019-01-29_154878595210_1

Foto: pixabay.com

W niedzielę zmarł Arkadiusz Turoń – wolontariusz w stowarzyszeniach Obywatelski Rzeszów i Rowery.Rzeszow.pl. O jego śmierci na Facebooku poinformowało stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl.

Arkadiusz Turoń urodził się w Strzyżowie 1978 roku, pochodził z Domaradza, a od 2005 roku mieszkał i dział w Rzeszowie. Ukończył studia na kierunku Historia, na Uniwersytecie Rzeszowskim. Od kilku lat działał w stowarzyszeniu Rowery.Rzeszow.pl. Starał się wpływać na władze samorządowe na poprawny rozwój infrastruktury dla niechronionych uczestników ruchu. Efekty tej pracy to m.in. powstałe przejazdy rowerowe na rzeszowskich skrzyżowaniach, rozbudowa dróg dla rowerów na odcinku Most Karpacki (zapora) – rezerwat Lisia Góra, czy u-kształtne stojaki rowerowe dla rzeszowskich szkół.

Arkadiusz Turoń był też wolontariuszem podczas dwóch edycji Pucharu Rowerów Ręcznych EHC CUP, organizowanych przez fundację Rafała Wilka, wolontariuszem podczas 3. edycji Ultramaratonu Podkarpackiego, pomagał podczas finałów WOŚP, triathlonu rzeszowskiego, współorganizował Rzeszowską Masę Krytyczną oraz Tour de Podkarpacie.

Źródło: rowery.rzeszow.pl

23-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zmarl-arkadiusz-turon-rowerowy-dzialacz-spoleczny-mial-42-lata-4753-00r2kc