REKLAMA

RZESZÓW. Złożono wniosek o ZRID na budowę południowej obwodnicy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pełniący funkcję prezydenta miasta Rzeszowa Marek Bajdak złożył w poniedziałek 12 kwietnia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), dotyczący budowy drogi południowej Rzeszowa.

IMG_0286-1200x800

Droga południowa dla Rzeszowa to jedno z najpotrzebniejszych rozwiązań komunikacyjnych w stolicy Podkarpacia. Ta wyczekiwana od wielu lat inwestycja, która połączy ul. Podkarpacką z al. Sikorskiego, zyska niebawem szansę na wejście w fazę realizacji.

Wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej został w poniedziałek złożony w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Wierzymy głęboko, że rozpatrzenie wniosku, który dzisiaj wpłynął do Urzędu zakończy się wydaniem decyzji na realizację inwestycji niezwykle potrzebnej dla miasta Rzeszowa, ponieważ przedsięwzięcie przyniesie przede wszystkim odciążenie centrum miasta od natężenia ruchu komunikacyjnego – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Jak zaznaczyła wojewoda, jest to droga w standardzie drogi wojewódzkiej o nośności 11,5 tony i, że kwestią otwartą pozostaje pozyskanie środków finansowych, które pozwolą na to, by zachować dobre tempo niezbędne do tego, by projekt ruszył w najbliższym czasie.

Jestem przekonany, że decyzja zezwalająca na realizację tej inwestycji zostanie wydana w tak krótkim czasie, jak to tylko możliwe – powiedział pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

IMG_0275-1200x800

 

Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa mówił o tym, że pieniądze na odszkodowania, zarówno odszkodowania za wywłaszczenie, jak i za ograniczenie prawa własności, są zabezpieczone. Środki na ten cel na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa zabezpieczyli radni. – Jesteśmy przekonani, że w wystarczającej kwocie, bo jest to ok. 108 mln zł – dodał Marek Bajdak.

Ze swojej strony składam deklarację, że bez zbędnej zwłoki przystąpimy do analizy dokumentów tak, aby stosowne pozwolenie zostało wydane w terminie ustawowym. Podjęłam starania, aby miasto przy finansowaniu tej inwestycji nie pozostało same – podkreśliła wojewoda.

IMG_0290-1-1200x800

Ustawowy termin na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji o ZRID) wynosi 90 dni od dnia złożenia wniosku o jej wydanie.

 

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

12-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.