REKLAMA

RZESZÓW. Zderzenie dwóch rowerzystów. Obaj byli pijani!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch niedzielnych zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. W Rzeszowie na ulicy Kwiatkowskiego zderzyło się dwóch rowerzystów. Okazało się, że obydwaj byli pod wpływem alkoholu. W Głogowie Małopolskim nietrzeźwy motorowerzysta zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z oplem. Ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Foto: Podkarpacka Policja

W niedzielę około godziny 22:20 w Rzeszowie na ulicy Kwiatkowskiego, zderzyło się dwóch rowerzystów. Okazało się, że obydwaj są pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia.

30-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc od ulicy Grabskiego na drodze prowadzącej w kierunku Żwirowni zjechał na przeciwległą stronę drogi i zderzył się z 19-letnim rowerzystą, który jechał w przeciwnym kierunku.

Okazało się, że obydwaj są pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u 30-latka ponad 2,6 promila. Młodszy mężczyzna „wydmuchał” nieco ponad 0,5 promila. W zdarzeniu ranny został 30-latek. Mężczyzna trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnią policjanci. Mężczyznom grozi odpowiedzialności za wykroczenie.

Wcześniej, bo około godziny 18:30 w Głogowie Małopolskim na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku, w którym brał udział inny nietrzeźwy uczestnik ruchu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motorowerem 53-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zdarzył się z oplem astrą.

Okazało się, że motorowerzysta był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,8 promila. Ranny motorowerzysta został przewieziony do szpitala. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca opla był trzeźwy.

Źródło: KMP Rzeszów

06-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zderzenie-dwoch-rowerzystow-obaj-byli-pijani-8615-00r2kc