REKLAMA

Rzeszów zauroczył włoską dziennikarkę. Napisała o nim artykuł

RZESZÓW. Włoska dziennikarka  przyjechała na 3 dni do Rzeszowa, żeby porównać nasze lotnisko z Crotone w Kalabrii . Włoszkę tak bardzo oczarowało nasze miasto, że napisała nie tylko o lotnisku a naszą Stolicę Innowacji wychwalała pod niebiosa.

rz

Całą historię przyjazdu włoskiej dziennikarki przedstawił portal natemat.pl. Według jego relacji, dziennikarka była w Rzeszowie przez 3 dni i w tym czasie zdążyła zachwycić się naszym miastem.

Włoszka była zaskoczona tym, jak wiele jest nowych domów w Rzeszowie, że większość budynków ma nowe elewacje, miasto jest pełne zieleni i nie brak w nim równo przyciętych trawników czy krzewów. Ogromne wrażenie zrobił na niej również fakt, że na 1000 mieszkańców w Rzeszowie przypada 353 studentów. Zobaczyła nasze uczelnie i szkoły, lotnisko, Rynek, oraz strefę ekonomiczną.

W efekcie, dziennikarka która miała porównać tylko lotniska, opisała miasta. W artykule pt.”Bezlitosna konfrontacja między Polską a Kalabrią” zachwycała się Rzeszowem , który przyrównała do bankrutującego Crotone. Artykuł ukazał się we włoskim tygodniku “L’Espresso”.

A czy Wy też zachwycacie się Rzeszowem?

ZDJ. Internetowe wydanie L’espresso

19-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zauroczyl-wloska-dziennikarke-napisala-o-nim-artykul