REKLAMA

RZESZÓW. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do siedziby jednej z rzeszowskich firm. Jeden z nich wyłamał okno, wszedł do wnętrza i ukradł laptop. Drugi w tym czasie stał na czatach. Obaj rzeszowianie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

303-209985

Foto: archiwum KMP w Rzeszowie
 

Do przestępstwa doszło w połowie czerwca. Nieznani wówczas sprawcy wyłamali okno w siedzibie firmy przy ulicy Kasprowicza. Z pomieszczeń ukradli laptop, którego wartość została oszacowana na około 2,5 tysiąca złotych.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli ustalanie sprawców. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli nagrania z monitoringów, na których mogli zostać zarejestrowani złodzieje. Funkcjonariusze operacyjni zbierali informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości.

Okazało się, że kamery monitoringu zarejestrowały moment włamania. Policjanci z wydziału kryminalnego wytypowali podejrzewanych mężczyzn. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 33 i 27 lat. We wtorek zostali zatrzymali.

Jak ustalili funkcjonariusze, 16 czerwca wieczorem, mężczyźni wspólnie pili alkohol w pobliżu dworca podmiejskiego. W pewnym momencie 27-latek wyważył okno i wszedł do pomieszczeń firmy, skąd ukradł laptop. W tym czasie starszy stał na czatach.

Ostatecznie, na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci z komisariatu w Śródmieściu przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży z włamaniem dokonanej wspólnie i w porozumieniu. Mężczyźni przyznali się do winy. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

09-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zatrzymano-dwoch-mezczyzn-podejrzanych-o-wlamanie-i-kradziez-290-00r2kc