REKLAMA

RZESZÓW. Zatrzymano 46-letniego złodzieja rowerów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o kradzieże rowerów. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 10 jednośladów. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży. Usłyszał już pierwsze zarzuty. Funkcjonariusze ustalają dalsze okoliczności jego nielegalnego procederu.

Bez nazwy-1_18

Foto: pixabay.com / zdjęcia poglądowe

Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy kradzieży rowerów, do których doszło w ostatnim czasie w Rzeszowie. Na podstawie zebranych informacji wytypowali osobę, która może mieć związek z kradzieżami. To 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Rzeszowa.

Funkcjonariusze dysponowali również informacją, że mężczyzna miał właśnie jechać, ostatnio skradzionym rowerem do dziupli, gdzie przechowywał swoje łupy. W ten rejon pojechali kryminalni i zatrzymali tam podejrzewanego.

 

Poinformowany o powodach zatrzymania 46-latek od razu przyznał się, że jechał skradzionym ubiegłej nocy rowerem. Następnie, razem z nim policjanci pojechali na posesję, gdzie przechowywał inne skradzione jednoślady.

Podczas przeszukania posesji, w użytkowanym przez mężczyznę budynku gospodarczym znaleźli 9 kolejnych rowerów. 46-latek potwierdził, że wszystkie pochodzą z kradzieży, których dokonał na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. W większości przypadków zabierał rowery z klatek schodowych, które były pozostawione bez zabezpieczenia.

 

W związku z tym kryminalni zabezpieczyli rowery, a 46-latka osadzili w policyjnym areszcie. Zebraniem materiału dowodowego zajęli się teraz funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście. Zweryfikowali zgłoszone policjantom przypadki kradzieży. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie pierwsze zarzuty.

Policjanci zbierają kolejne dowody, które umożliwią przedstawienie podejrzanemu dalszych zarzutów. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Rzeszów

30-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zatrzymano-46-letniego-zlodzieja-rowerow-6482-00r2kc