REKLAMA

Rzeszów zaśpiewa po raz trzynasty

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rusza nabór zgłoszeń do XIII Edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, którego organizatorami są Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Teatr „Maska” w Rzeszowie.

e

Do udziału w festiwalu mogą zgłosić się zespoły muzyczne i wokaliści od 16. roku życia, z całego świata. Z warunkami uczestnictwa w festiwalu i formalnymi wymaganiami dotyczącymi zgłoszenia należy zapoznać się w regulaminie „Rzeszów Carpathia Festival” 2017, który jest dostępny na stronie internetowej www.carpathia.rzeszow.pl oraz www.facebook.com/carpathiafestival. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2017 roku.

„Rzeszów Carpathia Festival” to obecnie wydarzenie kulturalne o światowym zasięgu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pomysłodawczynią i dyrektor „Rzeszów Carpathia Festival” jest Anna Czenczek. Od 2005 roku Rzeszów w dniach trwania festiwalu staje się miejscem spotkań wokalistów i zespołów muzycznych, którzy przyjeżdżają tu niemal z całego świata, aby zaprezentować swój muzyczny talent przed publicznością, a zwłaszcza przed Jury, w skład którego wchodzą m.in.: Dorota Szpetkowska, Zygmunt Kukla i Marek Kościkiewicz.

Główną nagrodą w imprezie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pamiątkowa statuetka.

Do tej pory na „Rzeszów Carpathia Festival” zgłosili się wokaliści i zespoły z 27 krajów świata tj. Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Izrael, Kanada, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy. Wśród laureatów festiwalu znaleźli się m.in. Sara Chmiel (wokalistka zespołu Łzy), Tercet Mocha (I wyróżnienie na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej im. Anny Jantar „Debiuty” 2009 w Opolu), zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa, Kasia Moś, Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika). Festiwalowa publiczność miała również okazję zobaczyć znanych artystów sceny muzycznej. W koncertach gwiazd wystąpili: Agnieszka Fatyga, Kasia Kowalska, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska, Maja i Andrzej Sikorowscy, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau, Patrycja Markowska, Janusz Radek, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Ewa Farna, Gordon Haskell i zespoły: Pectus, Kombii, Bracia, Bajm, Łzy, De Mono, Varius Manx, Perfect Symfonicznie, RSC, Universe.

W ubiegłym roku na „Rzeszów Carpathia Festival” napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń z całej Polski i świata. Do finału zakwalifikowało się 11 solistów występujących z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej i 9 zespołów reprezentujących państwa takie jak: Słowacja, Ukraina, Litwa, Białoruś, Polska, Norwegia, Włochy, Czechy i Kanada. W tym roku program festiwalu jak zwykle stworzony został z myślą o całych rodzinach – dlatego już od wtorku 13 czerwca 2017 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się wiele atrakcyjnych, spektakularnych wydarzeń skierowanych do dzieci, ich rodzin oraz do wielu mieszkańców Podkarpacia reprezentujących każde pokolenie.

Tradycyjnie zaprezentowany zostanie program niemal wszystkich rzeszowskich przedszkoli pn. „Przedszkolaki Miastu”, w którym udział bierze około 2000 dzieci. Ze swoim koncertem wystąpi również laureatka Nagrody Grand Prix „Rzeszów Carpathia Festival” 2016 – Anna Cyzon z Kanady. Podczas kolejnych dni festiwalu zaprezentują się również zwycięzcy oraz laureaci telewizyjnych programów talent show: Alicja Rega – nagrodzona za najlepszy głos I edycji programu „Mali Giganci” oraz Ania Dąbrowska – która zajęła czołowe miejsce w Krajowym Finale Eurowizji dla Dzieci 2016. Ponadto wystąpią również uczestnicy i finaliści programu TVP 1 „Hit Hit Hurra!” – Oliwia Skóra, Alicja Rega, Aleksandra Kędra i Dominik Tudryn.

Poza przesłuchaniami konkursowymi widzowie zgromadzeni na rzeszowskim Rynku będą mogli zobaczyć premierę spektaklu wokalno-tanecznego przygotowanego przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie w reżyserii Anny Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor „Rzeszów Carpathia Festival”, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej.

Spektakle w wykonaniu solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, które swoje premiery mają na scenie festiwalowej od 2005 roku, cieszą się ogromną popularnością i gromadzą na Rynku kilkutysięczną widownię. Członkowie Grupy Artystycznej odnoszą sukcesy wokalne na krajowych i międzynarodowych arenach artystycznych oraz w programach telewizyjnych.

Więcej informacji o „Rzeszów Carpathia Festival” na Facebooku: www.facebook.com/carpathiafestival.

09-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zaspiewa-po-raz-trzynasty