REKLAMA

RZESZÓW. Zarzut zabójstwa dla 46-letniego Mirosława M.

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie postawiła 46-letniemu Mirosławowi M. zarzut zabójstwa 70-letniego Stanisława M.. Oskarżony został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

303-202776_1_1

Foto: KMP Rzeszów

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie dokonania w dniu 20 stycznia 2020 roku w Głogowie Małopolskim zabójstwa Stanisława M. O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni w poniedziałek około godziny 10:30. Rodzina znalazła w domu ciało 70-latka.

We wtorek w godzinach popołudniowych bratankowi zmarłego, Mirosławowi M. postawiono zarzut dokonania zabójstwa Stanisława M. Oskarżony, według prokuratury, miał działać w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Stanisława M. Oskarżony uderzał 70-latka dłońmi oraz nieustalonymi bliżej narzędziami tępymi i tępokrawędzistymi w okolice głowy i korpusu ze znaczną siłą. Uderzenia spowodowały u pokrzywdzonego liczne obrażenia głowy i zmiażdżenie krtani oraz otwarte złamanie żuchwy, które to obrażenia doprowadziły do zgonu Stanisława M.

Obrażenia zaistniałe u denata zostały ustalone podczas sekcji zwłok dokonanej przez biegłych z Zakładu Ekspertyz Sądowo – Lekarskich i Kryminalistyki w Rzeszowie. Dokonano także wizji lokalnej miejsca zdarzenia z udziałem sprawcy zabójstwa. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa oraz złożył obszerne wyjaśnienia, które są weryfikowane przez prokuraturę oraz funkcjonariuszy policji.

W środę Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie skieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie Mirosława M. na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie może grozić nawet dożywocie.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

22-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zarzut-zabojstwa-dla-46-letniego-miroslawa-m-2660-00r2kc