REKLAMA

RZESZÓW. Zarząd województwa rozmawiał z pielęgniarkami KSW nr 2 [KOMUNIKAT]

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarząd Województwa Podkarpackiego wydał komunikat w sprawie sytuacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. W piątek zarząd rozmawiał z przedstawicielami związków zawodowych szpitala – Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Kolejne spotkanie zaplanowano na środę. Ma w nim wziąć udział dyrektor placówki Krzysztof Bałata.

12111111-1024x683

Foto: Strajk pielęgniarek w Rzeszowie w kwietniu 2015 roku. Zdjęcie poglądowe, archiwum Rzeszów24.pl

Poniżej treść komunikatu zarządu województwa po piątkowym spotkaniu ze związkami zawodowymi pielęgniarek:

W Urzędzie Marszałkowskim obyło się spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie im. Świętej Jadwigi Królowej. Zarząd województwa z uznaniem przyjął fakt podjęcia rozmów przez Zakładową Organizację Związkową Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.

Przedstawicielami zarządu województwa podczas spotkania byli: Barbara Rogowska, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie, Dorota Łukaszyk, radna Województwa Podkarpackiego i przewodnicząca Komisji Zdrowia oraz Damian Brud, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i przewodniczący Rady Społecznej szpitala.

Spotkanie miało charakter roboczy. Przede wszystkim było próbą podjęcia konstruktywnego i efektywnego dialogu, który stworzy płaszczyznę do ustabilizowania sytuacji zaistniałej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Na spotkaniu związki zawodowe przedstawiły zarówno swoje postulaty, jak i możliwe z ich strony ustępstwa.

Wspólnie uzgodniono priorytety poszczególnych żądań. Niemniej jednak w kwestiach pracowniczych, Samorząd Województwa Podkarpackiego zgodnie z prawem pracy, nie ma kompetencji, aby zajmować wiążące stanowisko, a z takimi mamy tutaj do czynienia. Zgodnie ustalono, że następne spotkanie w tych kwestiach odbędzie się w najbliższą środę, tj. 29 stycznia 2020r. o godz. 16:00. W kolejnym spotkaniu weźmie udział również pracodawca.

O sytuacji w podkarpackich szpitalach będą również dyskutować radni na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Będzie to także główny temat nadzwyczajnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbędzie się 31 stycznia.

Zarząd Województwa Podkarpackiego

Źródło: UMWP

25-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zarzad-wojewodztwa-rozmawial-z-pielegniarkami-ksw-nr-2-komunikat-6422-00r2kc