REKLAMA

RZESZÓW: Zamierzali wyłudzić kredyty ratalne

RZESZÓW. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn usiłujących wyłudzić kredyty na zakupy ratalne. Chcąc uzyskać kredyt zatrzymani złożyli nieprawdziwe ustne oświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Do wyłudzenia nie doszło bo oszustów zatrzymali policjanci.

policja

Informację o nieuczciwych klientach uzyskali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Mężczyźni niezależnie od siebie ubiegali się o kredyt na zakupy ratalne sprzętu elektronicznego i AGD. W tym celu, w sobotę składając wnioski kredytowe podali ustnie nieprawdziwe oświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Gdy ich wnioski były rozpatrywane negatywnie, składali kolejne do innego banku. Do wyłudzenia jednak nie doszło, gdyż oszustów zatrzymali policjanci już następnego dnia gdy ponownie pojawili się w sklepie po decyzję kredytową.

Działając w ten sposób 32-letni mieszkaniec Dębicy, który jak ustalili policjanci jest bezrobotny, zamierzał wyłudzić kredyty o wartości kilkunastu tys. złotych. Drugi działał w podobny sposób. Jednak składając nieprawdziwe oświadczenia posłużył się cudzymi danymi osobowymi i cudzym dowodem osobistym. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 24-latek z Żyrakowa. Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawią im zarzuty oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 24-latek odpowie dodatkowo za posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające.

Źródło: KWP

28-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zamierzali-wyludzic-kredyty-ratalne