REKLAMA

Rzeszów zakupi 40 nowych autobusów napędzanych gazem ziemnym

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto zakupi 40 sztuk nowych autobusów. Będą to 12-metrowe, niskopodłogowe pojazdy napędzane sprężonym gazem ziemnym. Pierwszy z nich ma się pojawić w połowie przyszłego roku.

6_4

Foto: archiwum Rzeszow24.pl

Miasto Rzeszów planuje zakup 40 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Będzie to flota niskopodłogowych pojazdów o długości 12 metrów. Każdy z nich ma posiadać biletomaty i zostanie dostosowany do systemu, w którym działają autobusy komunikacji miejskiej.

Autobusy spełnią normy niskiej emisji spalin EURO VI. Ratusz zastrzegł sobie prawo o poszerzenie zamówienia do 60 pojazdów komunikacji miejskiej. Autobusy otrzymają trzyletnią gwarancję, a ich okres żywotności szacuje się na 15 lat.

Na tabor autobusowy w Rzeszowie miasto przeznaczy 53 miliony złotych. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Pierwszy pojazd ma się pojawić w terminie 15 miesięcy od zawarcia umowy. Termin składania ofert kończy się 28 czerwca. Jeżeli przetarg odbędzie się zgodnie z planem, to pierwszy z nowych autobusów zobaczymy na ulicach miasta w połowie 2020 roku.

Źródło: bip.erzeszow.pl

18-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zakupi-40-nowych-autobusow-napedzanych-gazem-ziemnym-7274-00r2kc