REKLAMA

RZESZÓW. Zakrwawiony mężczyzna na ulicy. Policjanci zapobiegli tragedii

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przed paroma dniami funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce zapobiegli tragedii. Udzielili oni pierwszej pomocy 27-letniemu mężczyźnie, który prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo. Dzięki reakcji przechodniów i interwencji funkcjonariuszy, 27-latek trafił do szpitala.

addict-2713526_960_720
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Podczas codziennej służby policjanci podejmują różne interwencje. Zazwyczaj są one związane z przypadkami łamania prawa, zatrzymywaniem osób, karaniem sprawców wykroczeń. Zdarzają się jednak sytuacje wymagające od funkcjonariuszy innej wiedzy – umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Przed paroma dniami rzeszowscy policjanci zostali zawiadomieni, że pod sklepem przy ulicy Kochanowskiego przebywa zakrwawiony mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z komisariatu na Baranówce, którzy zastali mężczyznę z krwawiącym ramieniem.

Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Założyli opatrunek na ranę i, aby zapobiec utracie jego przytomności, podtrzymywali z nim rozmowę. Po chwili jego stan pogorszył się, mężczyzna dostał drgawek. Funkcjonariusze ułożyli go w pozycji bezpiecznej, która zapobiegła poważniejszym urazom. Po przyjeździe pogotowia przekazali rannego mężczyznę pod opiekę ratowników.

Policjanci ustalili, że 27-latek pochodzący z województwa warmińsko-mazurskiego prawdopodobnie chciał targnąć się na swoje życie. Po zakończonej interwencji mężczyzna trafił do szpitala.

Źródło: KMP Rzeszów

03-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zakrwawiony-mezczyzna-na-ulicy-policjanci-zapobiegli-tragedii-5177-00r2kc