REKLAMA

RZESZÓW: Zakończył się remont tartanowej bieżni na bulwarach

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wyremontowano tartanową bieżnię na bulwarach. Miasto wydało na ten cel 19 tysięcy złotych, ale koszty ma pokryć organizator zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu TransMisje.

Przechwytywanie_66

Foto: YouTube / kanał: Sportowy Rzeszów

Oddana do użytku 5 października 2017 roku tartanowa bieżnia na bulwarach została naprawiona. Półtorakilometrowy odcinek bieżni zlokalizowany jest wzdłuż rzeki Wisłok. Wstępnie podejrzewano, że uszkodzenia wynikały z ataków wandali.

Okazało się, że tartanową nawierzchnię zniszczyli organizatorzy plenerowego spektaklu w ramach zeszłorocznego Międzynarodowego Festiwalu TransMisje. Stało się to podczas transportu konstrukcji używanych w trakcie występu. Miasto wydało na odbudowę zniszczonej bieżni 19 tysięcy złotych. Organizator zostanie obciążony kosztami tego remontu.

Bieżnia ma być rozbudowywana. W przyszłości powstaną odcinki w kierunku zapory i wzdłuż zalewu. Jeszcze w tym roku miasto rozpocznie budowę nowych ścieżek pieszo-rowerowych do przystani kajakowej na Lisiej Górze.

Zobacz wideo z otwarcia tartanowej bieżni w 2017 roku:

29-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.