REKLAMA

RZESZÓW. Zakładowi Karnemu w Rzeszowie nadano sztandar. W uroczystościach wziął udział Zbigniew Ziobro (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. DIECEZJA RZESZOWSKA. Dziś 18 września 2023 r. w Rzeszowie odbyły się uroczystości związane z nadaniem sztandaru Zakładowi Karnemu w Rzeszowie. W kościele farnym w Rzeszowie bp Jan Wątroba odprawił Mszę św. w intencji służby więziennej.

377759176-3622194238016901-4309039737267271083-n-scaled

Uroczystości rozpoczęły się w kościele farnym w Rzeszowie, gdzie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Eucharystię koncelebrowali kapelani służb mundurowych.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru do świątyni, ks. Jan Szczupak, proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha i Stanisława w Rzeszowie, powitał zebranych i wprowadził w uroczystość.

Homilię wygłosił Biskup Rzeszowski, który mówił m. in. o zaangażowaniu pracowników służby więziennej, którzy z sumiennością i zaangażowaniem wypełniają swoje zadania. Kaznodzieja podkreślił aktywną pracę funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa obywateli, a także wkład w działania terapeutyczne i resocjalizacyjne, przez pracę, naukę i zajęcia kulturalno-oświatowe. Biskup Wątroba powiedział również o trosce służby więziennej o własną tożsamość, tradycję i historię.

Druga część uroczystości odbyła się na Placu Farnym w Rzeszowie. Tam, po uformowaniu się Kompanii Honorowej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie i innych pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej, podniesiono flagę państwową i odśpiewano Hymn Państwowy.

Istotnym momentem wydarzenia było odczytanie aktu nadania sztandaru dla Zakładu Karnego w Rzeszowie, po którym odbyła się ceremonia wbicia gwoździ honorowych i złożenie wpisów do księgi pamiątkowej. Następnie bp Jan Wątroba pobłogosławił nowy sztandar.

W uroczystościach nadania sztandaru wzięli udział m. in.: Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, prokurator generalny, gen. insp. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej i płk Krzysztof Kulczycki, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie. 

źródło: Diecezja Rzeszowska

zdjęcia: Diecezja Rzeszowska


18-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)