REKLAMA

RZESZÓW. Zaginął pies Piorun. Akcja internautów – UDOSTĘPNIJ!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 7 lutego w Rzeszowie zaginął pies o imieniu Piorun. Zaginięcie pieska chwyciło za serca mieszkańców. W poszukiwania Pioruna zaangażowało się już ponad 200 osób.

piorun1

Foto: materiały nadesłane / na zdjęciu pies Piorun

Piorun to 9-miesięczny pies. Jest mieszańcem ras północnych, waży 30 kilogramów, jego wzrost sięga powyżej kolana. Piorun ma duże stojące uszy (jak u owczarka), puszystą, kremowo-biszkoptową sierść i gruby, puszysty ogon.

Pies zaginął w Rzeszowie, w rejonie ulicy Sikorskiego w dniu 7 lutego 2020 roku około godziny 8:00 rano. Wbiegł do lasu za dzikim zwierzęciem i stracił orientację. Ostatni raz był widziany 22 lutego o godzinie 19:00 w pobliżu przystanku przy ulicy Lisa-Kuli (przy galerii handlowej Outlet Graffica). Piorun pojawiał się w tej okolicy kilkukrotnie.

Aktualizacja (24 lutego, godzina 9:45): Psa widziano 23 lutego między godziną 18:00 a 19:00 przy ulicy Dębickiej w Rzeszowie, 200 metrów od wiaduktu w stronę Bzianki.

Piorun był też wcześniej widziany na bulwarach, przy ulicy Cegielnianej, na osiedlu Projektant, przy ulicy Dębickiej i Hetmańskiej. Przemieszcza się po całym Rzeszowie i “czmycha” niepostrzeżenie. Nie jest agresywny, ale może być nieufny i raczej nie reaguje na wołanie – poinformowała naszą redakcję właścicielka czworonoga, Maja Bury-Makiewicz.

piorun

Foto: materiały nadesłane / na zdjęciach pies Piorun

Na Facebooku powstała specjalna grupa – “Szukamy PIORUNA”. Należy do niej ponad 220 osób, które codziennie szukają psa i rozprowadzają ogłoszenia o jego zaginięciu we wszystkich możliwych miejscach. Na grupie pojawiają się także najnowsze informacje związane z poszukiwaniami.

Akcja poszukiwawcza Pioruna jest niesamowita. To wręcz ewenement społeczny – działania uczynnych ludzi, którzy poświęcają swój czas i wysiłek. Akcja zaczyna przynosić efekty. Mamy coraz więcej zgłoszeń i potrzebujemy tylko odrobinę szczęścia, żeby zlokalizować i złapać pieska. Każda informacja o jego możliwym pobycie jest ważna. Na Pioruna w ciepłym domu czekają rodzice, dzieci i dwa leniwe koty – mówi nam Maja Bury-Makiewicz.

Właścicielka Pioruna prosi, by po zauważeniu psa reagować bardzo szybko. – Bardzo proszę, miejcie oczy otwarte! Gdy go zobaczycie, zróbcie zdjęcie i dzwońcie natychmiast – apeluje pani Maja. Wszyscy, którzy posiadają informacje na temat miejsca pobytu Pioruna, proszone są o kontakt pod numerem telefonu: *** *** ***.


  • AKTUALIZACJA (24 lutego, godzina 14:57): Piorun został odnaleziony!

Foto: materiały nadesłane / na zdjęciu pies Piorun po odnalezieniu

Opracował: Kacper Ciuba

24-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-zaginal-pies-piorun-akcja-internautow-udostepnij-4655-00r2kc