REKLAMA

Rzeszów z I miejscem w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów

Rzeszów zwyciężył w rankingu wydatków inwestycyjnych w samorządów, przeprowadzonym przez Pismo Samorządu Terytorialnego “Wspólnota”. Stolica województwa podkarpackiego wyprzedziła między innymi takie miasta, jak Kraków, czy Opole.

ratt_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało raport „Ranking wydatków inwestycyjnych samorządowych 2016 – 2018”. Podczas sporządzania rankingu pod uwagę brana była całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2016–2018). Wskaźnik jest średnią wydatków inwestycyjnych z trzech lat w przeliczeniu na mieszkańca.

Średnie wydatki inwestycyjne (per capita) w latach 2016-2018 w wysokości 1 554,25 złotych pozwoliły zając Rzeszowowi pierwsze miejsce w rankingu, wyprzedzając jednocześnie Kraków czy Opole.

Statuetkę w imieniu Prezydenta odebrał Skarbnik Miasta Rzeszowa, Pan Jacek Mróz podczas Gali Inwestorów Samorządowych – XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

W rankigu podsumowującym wykorzystanie środków unijnych na inwestycje transportowe w latach 2014-2018 Rzeszów zajął drugie miejsce w kategorii miast wojewódzkich.

Województwo podkarpackie, ze średnimi wydatkami inwestycyjnymi (per capita) w wysokości 157,96 złotych znalazło się na piątej pozycji rankingu.

Źródło: UM Rzeszowa

06-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-z-i-miejscem-w-rankingu-wydatkow-inwestycyjnych-samorzadow-5533-00r2kc