REKLAMA

RZESZÓW: Wyjątkowe spacery z aplikacją City Talks z okazji Święta Paniagi!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Z okazji Święta Paniagi Estrada Rzeszowska i aplikacja City Talks zapraszają na unikatowe spacery po mieście. Aplikacja mobilna City Talks to proste w obsłudze narzędzie, które umożliwia swobodne wędrowanie po mieście i odsłuchiwanie nagranych mikrohistorii na temat miejsc i ludzi.

photograph-4091955_960_720

Foto: pixabay.com

City Talks to coś więcej niż mobilna aplikacja turystyczna. Jest to innowacyjna e-usługa, która sprawia, że zwiedzanie miasta staje się fascynującą przygodą. Użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z ogólnodostępnej mapy miasta, na której naniesiony są punkty – czyli wybrane obiekty dostępne w mieście. Zasada korzystania jest prosta: użytkownik może wysłuchać nagranej opowieści o historii konkretnego miejsca. Aplikacja umożliwia użytkownikom zwiedzanie w dwóch wariantach. Spontanicznym – czyli swobodna wędrówka według indywidualnych preferencji lub skorzystanie z ułożonego spaceru po wybranym obszarze miasta.

Dodatkowo użytkownik może korzystać z wielu funkcjonalności. Stworzyć własny plan spaceru, filtrować dowolnie zawartość aplikacji i wybierać punkty według własnych preferencji oraz robić zdjęcia, które są zapisywane w galerii. Na co dzień aplikacja będzie dostępna w modelu freemium. Podstawowe funkcje są bezpłatne, a korzystanie z ułożonych spacerów wymaga zapłaty. Twórcy aplikacji chcą, aby ona żyła nie tylko z powodu sprzedaży spacerów, ale także dzięki aktywności użytkowników, którzy będą tworzyli własne historie i dodawali je do mapy miasta.

Rzeszów to drugie obok Warszawy miasto dostępne w aplikacji City Talks. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści mogą zwiedzić, czyli odsłuchać aż 250 nagranych mikrohistorii i obejrzeć archiwalne zdjęcia. Z części punktów powstało aż 12 spacerów tematycznych, przybliżających m.in. secesyjną i modernistyczną architekturę miasta, jego legendarnych mieszkańców i słynne rzeszowskie rody, jak również czasy C.K. Galicji i PRL, okres wojennej konspiracji czy dziedzictwo kultury żydowskiej.

W dniach 1-15 maja specjalnie dla mieszkańców Rzeszowa zostanie udostępnionych nieodpłatnie dwanaście spacerów – w tym o ulicy 3 Maja oraz o żydowskiej historii miasta, a także spacer z programem Święta Paniagi. Spacer „Paniaga, czyli odwieczne serce miasta” to zbiór opowieści o najsłynniejszej ulicy Rzeszowa. W czasie wędrówki można dowiedzieć się o tym, gdzie mieściły się najstarsza księgarnia, drukarnia i szkoła w mieście? Gdzie wypiekano najsmakowitsze ciastka, które owijano w szykowne tubki z gazet? Kto sprzedawał przedniej jakości artykuły kolonialne i całował w rączki zamożne klientki? A także, w którym podwórku doszło do tragicznej śmierci córki dozorcy…

3 maja o godzinie 12:30 w kawiarni Filmowa Cafe w kinie Zorza odbędzie się spotkanie z twórcami aplikacji City Talks. Drugie tego dnia spotkanie będzie miało miejsce w Starej Synagodze po spacerze śladami rzeszowskiego getta o godzinie 15:30.

Źródło: UM Rzeszów

19-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.