REKLAMA

RZESZÓW. Wsparcie dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Caritas Polska przekazała środki ochrony osobistej dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Jak zapewnia prezes fundacji, pomoc bardzo się przyda w codziennej działalności hospicjum.

03_5

Foto (5): Monika Konopka / Biuro Prasowe UMWP

Do rzeszowskiego hospicjum trafiło w sumie 500 sztuk masek typu FFP2, 5 tysięcy maseczek chirurgicznych, 150 kombinezonów ochronnych, 100 sztuk fartuchów ochronnych i 6 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych. Wartość przekazanej pomocy to prawie 30 tysięcy złotych.

Dziękuję za to wsparcie, za te środki ochrony, których zużywamy teraz w tysiącach miesięcznie i bez których nie moglibyśmy świadczyć opieki hospicyjnej – mówił prezes hospicjum, Rafał Ciupiński, zapewniając, że wszystkie podarowane rzeczy bardzo się przydadzą.

Obecny podczas przekazania środków marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl powiedział, że samorząd województwa od początku pandemii wspiera szpitale oraz różne instytucje, zaopatrując je w środki ochrony osobistej, ale cieszy się, że ta pomoc płynie także z wielu innych źródeł. – To jest bardzo ważne i oby tego szczodrobliwego serca nie zabrakło. Dziękuję panu posłowi, księdzu dyrektorowi, a także pracownikom hospicjum za pełnienie tej ważnej misji – podkreślił marszałek Ortyl.

W akcję pomocy hospicjum zaangażowany był poseł Fryderyk Kapinos. – W okresie pandemii dojazdy do hospitalizowanych są bardzo potrzebne, bo te osoby potrzebują tej pomocy, nie zawsze mają kontakt z lekarzem, wy jesteście na zawołanie i te środki są wam bardzo potrzebne – mówił poseł Fryderyk Kapinos.

W imieniu Caritas środki przekazał ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – Cieszymy się, że możemy udzielić wsparcia rzeszowskiemu hospicjum. Jest wiele działań, które Caritas prowadzi wraz z partnerami, aby wspierać instytucje walczące z pandemią – dodał ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Źródło: Monika Konopka / Biuro Prasowe UMWP


06-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-wsparcie-dla-podkarpackiego-hospicjum-dla-dzieci-foto-3105-00r2kc